Zimą sprytnie ukrywamy się pod swetrami czy bluzami i nie musimy pokazywać ciała. Obfita materia skrywa ciało i jego mankamenty, np. cellulit zwany skórką pomarańczową. Mają go nawet szczupłe kobiety, a czasami te zmiany są związane z zaburzeniami pracy tarczycy. Producenci oferują kremy na cellulit, które są bardzo pomoce w zwalczaniu cellulitu. Wprowadźmy odpowiednią dietę, kupmy kosmetyki do cellulitu i do dzieła.

Skąd się bierze skórka pomarańczowa? Czy kremy na cellulit pomogą?

Cellulit znany jest kobietom na całym świecie. Niektóre nie doświadczają go nigdy, inne już w wieku nastoletnim mają z nim problem. Przypadłość dotyka zarówno kobiety z nadwagą, jak i szczupłe. Nie jest bowiem prawdą, że cellulit dotyka tylko panie, które mają kilka lub kilkanaście kilogramów za dużo, a zwalczanie cellulitu uda się tylko wtedy, gdy schudniemy. Skąd się bierze cellulit? Wszystko zależy od tego, o jaki rodzaj skórki pomarańczowej chodzi.

Rodzaje cellulitu. Dobieramy kosmetyki do cellulitu

Panie puszyste cierpią zazwyczaj na cellulit tłuszczowy, który powstaje, gdy w komórkach zbierają się kwasy tłuszczowe. Ten rodzaj cellulitu pojawia się najczęściej na udach, biodrach, pośladkach i brzuchu, ale może także wystąpić na łydkach i pod kolanami. Aby się go pozbyć, powinnyśmy jak najbardziej ograniczyć spożywanie tłuszczów. Trzeba także więcej się ruszać, by spalać tłuszcz. Warto wprowadzić także masaże i kremy na cellulit. W przeciwieństwie do cellulitu tłuszczowego, cellulit wodny dotyka z reguły kobiety szczupłe. Jego pojawienie się związane jest ze złym krążeniem krwi i limfy w tkance łącznej. Taki cellulit może pojawić się także wtedy, gdy mamy zaburzenia hormonalne, także te, które związane są z chorobami tarczycy. Zwalczanie cellulitu w takim wypadku oznacza konieczność zadbania o swoje zdrowie. Ponadto, warto zadbać o zdrową dietę. Najlepsze sporty w przypadku tego rodzaju cellulitu to pływanie i gimnastyka wodna. Oczywiście, pomocne będą także kosmetyki do cellulitu. Cellulit cyrkulacyjny ma formę bardzo twardych i zbitych bolesnych grudek, a tworzy się z zesztywniałych włókien kolagenowych, otaczających tkankę tłuszczową, które nie pozwalają na odpowiednie ukrwienie i natlenienie komórek. Zwalczenie cellulitu tego typu trwa bardzo długo. Kurację zacząć należy od zmiany diety. Trzeba jeść mniej produktów o wysokim wskaźniku glikemicznym, czyli węglowodany, wprowadzić natomiast świeże warzywa i dużą ilość owoców.

Inne publikacje  Zajady jak leczyć?

Szukamy dobrych kremów na cellulit

Możemy kupić najdroższe kosmetyki do cellulitu, ale nie zadziałają jeśli nie będziemy wytrwałe i nie zmienimy diety. Rozwojowi pomarańczowej skórki sprzyja także leniwy tryb życia. By pokonać cellulit, trzeba działać na wielu frontach. Ruch, zmiana nawyków żywieniowych i odpowiednia pielęgnacja to najważniejsze elementy walki z tą nieestetyczną przypadłością. Po kąpieli kilkanaście minut trzeba przeznaczyć na wtarcie w ciało balsamu i automasaż. Dobre kremy na cellulit zawierają składniki wzmacniające skórę i obkurczające naczynia krwionośne, ale trzeba je intensywnie wmasowywać przez 2–3 minuty. Masaż jest bardzo ważny, bo działa drenująco na skórę, tzn. pobudza krążenie krwi i pracę komórek oraz wspomaga odprowadzanie wody i limfy z tkanek.

Zwalczenie cellulitu nie jest łatwe, ale może się udać. Kupmy kremy na cellulit i wytrwale je stosujmy. Pamiętamy, że kosmetyki do cellulitu nie pomogą, jeśli nie zmienimy nawyków żywieniowych i nie zaczniemy się ruszać.