Nasze życie obfituje w sytuacje, gdy trudno zachować spokój. Czasami dobrze zapowiadający się dzień daje nam w kość, co wprawia nas w nerwowy nastrój. Co robić? W powodujących stres sytuacjach zażywajmy Nervomix Forte lub inny lek uspokajający, a po powrocie do domu zregenerujmy siły. Jak to zrobić?

Co robić ze stresem? Jak sobie z nim radzić? Czy warto sięgnąć po Nervomix Forte?

Nerwowe sytuacje są bardzo nieprzyjemne i powodują przykre odczucia. W czasie stresu serce zaczyna bić szybciej i wydzielają się hormony: adrenalina i kortyzol. Taki zastrzyk energii daje nam siły do walki z zagrożeniem, którym jest trudna sytuacja, co jest szczególnie widoczne, gdy musimy szybko uciekać czy podnieść coś ciężkiego – zdziwieni zauważamy, jak sprawie działamy. Jeśli stres trwa długo, utrudnia funkcjonowanie i szybko odbiera siły, gdyż nie da się ciągle żyć w ciągłym napięciu. W ten sposób szybko doprowadzimy się do stanu, gdy trudno będzie funkcjonować. Zanim do tego dojdzie, zażyjmy Nervomix Forte czy inny lek uspokajający, by się wyciszyć. Pamiętajmy, że ani bycie kłębkiem nerwów, ani trzymanie nerwów na wodzy nie są dla nas dobre. Pozostawanie w długotrwałym stresie szkodzi bowiem zdrowiu psychicznemu i fizycznemu, więc koniecznie trzeba go odreagować. Trzeba znaleźć własny sposób na odreagowanie, co nie jest łatwe. Po ciężkim dniu wiele osób sięga po używki, np. alkohol, które pozwalają się rozluźnić, ale nie jest to dobre rozwiązanie, gdyż może prowadzić do uzależnienia. Po pewnym czasie bowiem może okazać, że nie potrafimy się odprężyć bez dawki napojów wyskokowych. Zanim położymy się spać, rozładujmy napięcie, by sen był spokojny i pozbawiony obciążeń. Kojącym nerwy rozwiązaniem jest rozmowa z bliską osobą, której możemy opowiedzieć o tym, co nas spotkało. Już samo mówienie o problemach sprawia, że wydają się one nieco łatwiejsze do rozwiązania. Jeśli zjadają nas nerwy, zażyjmy Nervomix Forte i obejrzyjmy ulubioną komedię czy program, który bardzo lubimy.

Inne publikacje  Jak zdrowo wybierać pieczywo?

Nervomix Forte i inne sposoby, by spokój

Po stresującym dniu zwolennicy spokojnego relaksu mogą poczytać. Ważne jest także głębokie oddychanie, które sprawdzi się również w czasie nerwowej sytuacji. Osoby potrzebujące kontaktu z naturą mogą iść na długi, relaksujący spacer, podczas którego dotlenią się i nabiorą dystansu. Kontakt z naturą zawsze uspokaja. Po rozmowie i spacerze zróbmy sobie długą, aromatyczną kąpiel i połóżmy się do łóżka w dobrze wywietrzonej sypialni. Jeśli boimy się, że złe myśli wrócą, zażyjmy Nervomix Forte, który zapewni nam dobry sen. Jest to lek ziołowy, łagodnie uspokajający i ułatwiający zasypianie.

Stresujący dzień zdarza się każdemu, więc musimy znaleźć swoje sposoby na radzenie sobie z nerwową sytuacją. Jeśli jesteśmy zestresowani, zażyjmy Nervomix Forte, a po powrocie z pracy zrelaksujmy się.