Wiele kobiet ma zastrzeżenia do wyglądu swoich włosów. Zarzucamy im, że są zbyt słabe, nie błyszczą, kruszą się i łamią. Jeśli chcemy, by odzyskały blask i znowu wyglądały pięknie, musimy odpowiednio o nie dbać. Stosowanie odpowiednich kosmetyków może nie wystarczać, trzeba zażywać preparaty wzmacniające włosy od wewnątrz. Jednym z nich jest Biotebal.

Co złego może dziać się z włosami? Jak o nie dbać?

Nasze włosy narażone są na działanie rozmaitych czynników atmosferycznych, które sprawiają że stają się matowe i przesuszone. Ponadto źle przeprowadzone zabiegi fryzjerskie niszczą strukturę włosa, co sprawia, że fryzura traci ładny wygląd. Tymczasem piękne włosy są największą ozdobą kobiety, więc każdego dnia trzeba o nie dbać. Trzeba je myć w szamponie, który będzie je odpowiednio pielęgnować, a po myciu nakładać odżywki. Wszystkie kosmetyki trzeba dobierać zwracając na potrzeby włosów i skóry głowy – innej pielęgnacji potrzebują włosy przetłuszczające się, a innej suche czy zniszczone. Dodatkowo raz na jakiś czas warto wykonać specjalistyczne zabiegi wzmacniające i odżywiające strukturę włosa. Najważniejsza w pielęgnacji włosów jest systematyczność. Na stan naszych włosów ogromny wpływ ma również prowadzony tryb życia oraz dieta. Warto zaopatrzyć się w suplementy diety wzmacniające struktura włosa.

Inne publikacje  Czy potrzebna nam jest suplementacja witaminą D?

Jak wzmacniać włosy od wewnątrz?

Odbudowę zniszczonych i słabych włosów rozpocznijmy od wzmocnienia ich od wewnątrz. Odpowiednia dieta i preparaty witaminowe pomogą cieszyć się pięknymi i zdrowymi włosami. Wśród suplementów dostępnych na rynku na zdrowsze i mocniejsze włosy większość jest na bazie skrzypu polnego. Zioło zawiera krzemionkę, która pozytywnie wpływa na elastyczność, wytrzymałość oraz grubość włosów. Jednym z takich preparatów jest Biotebal, czyli suplement diety przeznaczony dla kobiet, stosowany w celu wzmocnienia i regeneracji włosów, skóry i paznokci. Specyfik zawiera wyciąg z ziela skrzypu polnego, L-cysteinę oraz witaminy i składniki mineralne. Cysteina to aminokwas o właściwościach antyoksydacyjnych, występujący w dużych ilościach w keratynie, białku budulcowym włosów i paznokci. Witaminy i składniki mineralne wpływają na poprawę stanu skóry, włosów i paznokci. Systematyczne stosowanie preparatu ma na celu wzmocnienie włosów i paznokci oraz zachowanie zdrowej skóry. Wystarczy codziennie zażywać jedną tabletkę, by po pewnym czasie zauważyć poprawę wyglądu włosów.

Kiedy włosy stają się słabe i zniszczone, musimy je wzmocnić i odbudować. Używajmy dobrych szamponów i odżywek do włosów dopasowanych do ich potrzeb.