Witamy na

stacjaoriflame.pl

Home / Poradnik / Moda na kolorowe soczewki do oczu

Moda na kolorowe soczewki do oczu

Kolorowe soczewki

Nieprzerwanie od kilku lat wzrasta zainteresowanie noszeniem kolorowych soczewek kontaktowych. Są one wykorzystywane w celu zmienienia bądź wzmocnienia swojego naturalnego koloru tęczówki. Dzięki postępowi technologii możemy zmienić swój wygląd w bezpieczny sposób. Podobnie jak w przypadku standardowych szkieł kontaktowych, musimy pamiętać o ich odpowiedniej pielęgnacji. Kto może nosić kolorowe szkła i jakie są ich rodzaje?

Kto może korzystać z kolorowych szkieł kontaktowych?

Praktycznie każdy może zdecydować się na noszenie kolorowych soczewek. Jednakże ich dobór oraz sposób użytkowania warto zawsze omówić wcześniej z odpowiednim specjalistą. Kolorowe soczewki kontaktowe mogą nosić zarówno osoby z wadą wzroku jak i ze zdrowymi oczami. Dostępne obecnie szkła kontaktowe wykonane są z materiałów silikonowych i hydrożelowych. Są one wygodne i bezpieczne dla naszych oczu, dlatego również osoby bez potrzeby korekcji wzroku decydują się na nie coraz chętniej.

Rodzaje kolorowych soczewek

Za pomocą soczewek możemy nie tylko zmienić kolor naszej tęczówki, ale również ozdobić ją wszelakimi wzorami. Na rynku dostępnych jest ich wiele odmian w ogromnym wyborze barw i odcieni. Dzięki nietypowym kolorom i wzorom możemy sprawić, że na pewno będziemy wyróżniać się z tłumu. Kolorowe soczewki są dostępne w takich samych wersjach jak soczewki standardowe. Możemy wybierać między soczewkami miesięcznymi, dwutygodniowymi i jednodniowymi. Jeżeli chodzi o kolorystykę oraz wybarwienia to wybór jest jeszcze bogatszy. Na rynku znajdziemy soczewki mogące nadać naszym oczom zupełnie nowy kolor lub takie, które wzmocnią nasz kolor naturalny. Poza tym produkuje się soczewki powiększające bądź rozświetlające oczy oraz pogłębiające spojrzenie. Osoby bez wady wzroku mogą zdecydować się na wzorzyste soczewki, które sprawią, że będziemy mieć oko jak kot bądź wampir, nawet flaga Polski na tęczówce nie jest dzisiaj rzeczą niemożliwą.

Kolorowe soczewki są hitem ostatnich lat. Użytkuje się je jak standardowe soczewki. Często wykorzystywane są jako gadżety uzupełniające nasz strój na imprezach. Niektórzy jednak korzystają z nich na stałe chcąc zapewnić swoim oczom wymarzony kolor czy bardziej wyraziste spojrzenie. Soczewki kolorowe są w pełni bezpieczne i nie zagrażają naszemu zdrowiu. Pigmenty umieszczone są wewnątrz soczewki i nie mają bezpośredniej styczności z powierzchnią oka. Tak samo, jak w przypadku normalnych szkieł kontaktowych, należy odpowiednio dbać o ich dokładne czyszczenie oraz przechowywanie.

 

Szukasz inspiracji? Zatrzymaj sie na

>> <<